Bahco Hakkında

BAHCO'NUN TARİHİ

Bahco'nun 165 yıllık tarihini keşfedin.

1862

Göran Fredrik Göransson , Bessemer işlemeye öncülük ederek ve farkında olmadan bizim ilk testere bıçağımızın altyapısını oluşturacak , yüksek kaliteli çelik üretimi yapmak için Högbo Stål and Jernwerks şirketini İsveç'te kurdu.

1886

Göran, ilk testere bıçağımızı üretmek için ,balık kancası yapmak için önceden kalıplanmış  yüksek kaliteli çelik kullandı.  Her bir bıçak kalitesini tescilleyen  ticari markası Balık ve Kancayı üzerinde  taşıdı.

1891

Johan Petter Johansson ilk ayarlanabilir anahtarınpatentini almıştır. İsveç'teki bu ürün tüm dünya için büyük bir buluştur. 

1916

Berndt August Hjorth, Enköpings Mekaniska Verkstad'yı tamamen Johan Petter Johansson'dan satın aldı. Şirket ismini kısaltarak Bahco'yu tercih etti.

1967

Bi-metal demir testeresi bıçağının girişi Sandflex ® metal kesme bıçağı teknolojisinde yeni bir dönemin habercisi.

1982

Bahco dünyanın ilk ergonomik tornavidasını sundu. Bahco'nun ERGO TM  aletleri birçok uluslararası ödül kazanmanın yolunda ilerliyordu.

2013

Bahco Ergo Alet Yönetim Sistemi Paris Equip'Auto fuarında yenilikçi olduğu için gümüş madalya kazandı.

BALIK & KANCA HIKAYESI

Göran Fredrik Göransson 1862 yılında çelik tesisini kurduktan sonra onsekizinci yüzyılda Avrupa çelik endüstrisi genel çelik ve ham çelik ürünlerinde düşük fiyatlarla uzun bir depresyon geçirdi. İşlenmiş çelik fiyatları çok daha fazla ilgi gördü. 1876 yılında mevcut çelikler öğütülmüş çelik üretmek için değiştirildi. Testere bıçakları üretimi 1886 yılında başladığında bıçağın kalitesine ve markaya ihtiyaç duyuldu. O zaman kalitesi ile balık ve kanca ortaya çıktı.

Herkes balık kanca çeliğinin, testere ve diğer kesici aletleri için mükemmel olduğunu anladı. Bu tanınması ve hatırlanması kolay bir marka logosu oldu, ne süslü kelimeler ne de harflerden oluşuyordu. en geç 1950’lerde, hala küçük balık “testere” soran kuzey orman işçileri duyuluyordu; okuma yazma oranları gelişmekte olan ülkelerde bugün hala duyulmaya devam ettiği gibi.

Bir balık kancası sert ve güçlü olmalı, ama kesinlikle kırılgan olmamalıdır. O zaman “sert ama dayanıklı” kombinasyonunu üretmek çelişik ve zorlu metalürjik bir işti, ama Göransson çelik fabrikasından çıkan “Bessemer çelik” optimal kaliteyi sunmayı başardı.

SNA EUROPE

BAHCO’NUN ARKASINDAKI ŞIRKET

Snap-on A.Ş. kuruluşu olan SNA Europe el aletleri ve testereleri alanında premier pan-Avrupa üreticisidir.

Bizim en zorlu profesyoneller için özel alet ve testere imalatında tasarımlarımız yenilik, performans ve ergonomi odaklıdır. 165 yılı aşkın bir süredir yenilikçiler olarak, dünyanın en gelişmiş aletlerini üreterek uzun vadeli ortaklıklar kurduğumuz distribütörler aracılığıyla satışını gerçekletiriyoruz. Bahco ürünler çoğu Avrupa’da bulunan kendi fabrikalarımızda üretilmektedir ve profesyonellere distribütörlerimiz aracılığıyla sunulmaktadır. İş ortaklarımıza en kaliteli araçları sağlamak için, güvenlik, sağlık, kalite ve etik değerlerimizi paylaşıyoruz. Değerlerimizi keşfedin.